Савез за приступачност Србије једна је од 11 организација цивилног друштва која је добила подршку за спровођење микроптојекта Живот је бања, у оквиру регионалног пројекта Јачање отпорности старијих особа и особа са инвалидитетом током ЦОВИД-19 и будуц́их катастрофа“. Пројекат финансира Европска унија, уз подршку Аустријске агенције за развој и Аустријског Црвеног крста. Регионалним пројектом координира Црвени крст Србије, а национални партнер је и Национална организација особа са инвалидитетом Србије.
Са задовољством промовишемо Смернинце за пружање приступачних услуга у туризму које је публиковала чланица Савеза за приступачност Србије, удружење Инклузија особа са инвалидитетом Златибор.
Експерткиње и експерти Савеза за приступачност Србије креирали су Општу методологију за процену приступачности угоститељских објеката и туристичких агенција.
Савез за приступачност Србије упутио је допис градоначелнику Београда захтевајући одговор на питање хоће ли метро у Београду бити приступачан особама које се отежано крећу.
Савез за приступачност Србије објавио је Индикаторе за мерење степена инклузивности установа културе и њихових програма.
У сусрет Међународном дану особа са инвалидитетом, Љупка Михајловска, председница Управног одбора Савеза за приступачност Србије састала се са министром грађевинарства, саобрађаја и инфраструктуре Томиславом Момировићем и том приликом разговарали су о могућностима за унапређење приступачности саобраћајница и објеката за јавну употребу у Републици Србији.
Савез за приступачност Србије упутио je апел министру грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, председници Владе Републике Србије и градоначелнику Београда да се с посебном пажњом и на професионалан начин, а у складу са домаћим законодавством и међународним уговорима које је Република Србија потписала, посебно Kонвенцијом Уједињениx нација о правима особа са инвалидитетом, води рачуна о томе да Београдски метро, у целини и са свим предвиђеним линијама и станицама, буде приступачан свим корисницима градског превоза у Београду.
Данас је одржана конференција у оквиру завршних активности пројекта ЕУ за приступачне јавне установе. Поред представника институција Републике Србије и представнице Делегације ЕУ који су се обратили присутнима, говорник је био и члан Управног одбора Савеза за приступачност Србије и извршни директор Форума младих са инвалидитетом, Владимир Марковић.
Савез за приступачност Србије обавештава јавност да су у јанурау 2019. године усвојени стандарди према којима факултети који нису приступачни за особе са инвалидитетом неће моћи да добију акредитацију и позива представнике високошколских установа да поштују усвојене стандарде.
Поносно истичемо да је члан Управног одбора Савеза за приступачност Србије и председник организације Инклузија особа са инвалидитетом Чајетина Александар Радишић, на такмичењу у Пули, оборио лични рекорд у бацању чуња резултатом 28.79 метара.
Савез за приступачност Србије, поводом Међународног дана особа са инвалидитетом који се обележава 3. децембра, упутио је мејл свим јединицама локалних самоуправа у Србији у ком их позива да удруженим снагама радимо на уклањању баријера и изградњи приступачног окружења за све.
Савез за приступачност Србије присуствовао је обележавању трећег по реду Националног дана давања под слоганом „Србија без баријера“. Ове године Национални дан давања посвећен је особама са инвалидитетом, односно борби за потпуну приступачност, кроз акције за уклањање препрека и изградњу инфраструктуре која би омогућила приступ информацијама и кретање, како особама са инвалидитетом, тако и старим особама, родитељима са децом и свим грађанима.
На иницијативу помоћника градоначелника за омладину и сарадњу с Универзитетом у Крагујевцу, Стефана Јовановића, организован је састанак на ком су присуствовали ректор и декани свих факултета Универзитета у Крагујевцу, који су лоцирани на територији града Крагујевца и представници Савеза за приступачност Србије.
У среду, 23. септембра организован је низ догађаја који су обележили Међународни дан знаковних језика и Међународну недељу глувих. Најпре је испред Културног центра Београд организован догађај на ком су се обратили министар за рад запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић, градска секретерка за социјалну заштиту, Наташа Станисављевић, извршна директорка Националне организације особа са инвалидитетом Србије, Иванка Јовановић и представник Савеза глувих и наглувих Србије, Михаило Гордић.
На иницијативу директора Дома културе Студентски град, Бориса Постовника,одржан је састанак на ком су поред директора и запослених учествовали Љупка Михајловска, директорка Универзитетског центра за студенте са хендикепом Универзитета у Београду и председница Управног одбора Савеза за приступаност Србије, Видан Данковић, консултатнт за европски концепт приступачности и предсеник Удружења за ревизију приступачности, Ивана Бућко, предсеница Европског форума тумача за знаковни језик.
сва права задржана 2023
дизајн и израда | I wanna solutions